Opiekunowie wymiany międzynarodowej

Faculty International Mobility Coordinators and Contact Persons at Departments
Erasmus code: PL LUBLIN01

UMCS Information sheet 2021/2022

WYDZIAŁ FILOLOGICZNY / 

FACULTY OF LANGUAGES, LITERATURES AND CULTURES 

KOORDYNATOR WYDZIAŁOWY / FACULTY COORDINATOR: DR JUSTYNA WIŚNIEWSKA

KOORDYNATORZY KIERUNKÓW / DEPARTMENT COORDINATORS:

Anglistyka

dr Aleksandra Tryniecka

 aleksandra.tryniecka@mail.umcs.pl

Filologia polska,

E-Edytorstwo

prof. dr bab. Dariusz Chemperek

 dariusz.chemperek@mail.umcs.pl

Germanistyka, Polsko-Niemieckie Studia Kulturowe
 i Translatorskie

dr Konrad Łyjak

 konrad.lyjak@mail.umcs.pl

Hispanistyka

dr hab. Beata Brzozowska-Zburzyńska

 beata.brzozowska-zburzynska@mail.umcs.pl

Kulturoznawstwo, Architektura informacji, Komunikacja międzykulturowa, Technologie cyfrowe
w animacji kultury

dr Michał Bobrowski

 michal.bobrowski@mail.umcs.pl

Lingwistyka stosowana

dr Marta Michaluk

 marta.michaluk@mail.umcs.pl

Logopedia

dr Magdalena Kozłowska

 magdalena.kozlowska@mail.umcs.pl

Portugalistyka - studia portugalsko-brazylijskie

dr Justyna Wiśniewska

 justyna.wisniewska@mail.umcs.pl

Romanistyka / Italianistyka

dr Izabela Szantyka

 izabela.szantyka@mail.umcs.pl

Rusycystyka / Ukrainistyka

dr hab Kamen Rikev

 kamen.rikev@mail.umcs.pl

Współpraca z Moskiewskim Uniwersytetem Państwowym im. M. Łomonosowa

dr hab. Ewa Białek

 ewa.bialek@mail.umcs.pl

Współpraca z Brazylijskimi Uniwersytetami:

- Universidade de Brasília

- Universidade de Passo Fundo

- Universidade de Ijuí

- Universidade Federal do Rio Grande do Sul

- Universidade Federal Rural de Pernambuco,

- Universidade de São Paulo

prof. dr hab. Barbara Hlibowicka-Węglarz

dr Natalia Klidzio

barbara.hlibowicka-weglarz@mail.umcs.pl

natalia.klidzio@mail.umcs.pl

Zobacz również: Koordynatorzy ds. Współpracy z zagranicą - Zespoły wydziałowe (Wydział Filologiczny)