Biblioteka

pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5                                        
20-031 Lublin
tel. 081 537 53 68
Biblioteka Główna UMCS:  related

Godziny otwarcia w roku akademickim:

Poniedziałek - piątek 8-19
Sobota - niedziela 9.30-14.30

Godziny otwarcia w okresie wakacyjnym

Poniedziałek - piątek 8.00-14.30
 

 


Kierownik Biblioteki Wydziału Ekonomicznego:

mgr Piotr Sękowski
piotr.sekowski@poczta.umcs.lublin.pl

 

Uwaga! Pracownicy i studenci UMCS mają dostęp do licencjonowanych zasobów elektronicznych z dowolnych komputerów poza siecią UMCS. Warunkiem połączenia jest posiadanie ważnego konta bibliotecznego. Przy logowaniu należy wpisać nr karty bibliotecznej oraz hasło (zwykle jest to PESEL). Połączenie z sieci UMCS nie wymaga logowania!

Bazy Ekonomiczne:

1. EMIS - udostępnia informacje ekonomiczne, finansowe i polityczne dotyczące Polski, Europy i Świata.

2. OECDiLibrary - biblioteka online oferująca dostęp do wszystkich elektronicznych publikacji (książek, baz danych, periodyków) OECD (Organisation for Economical Cooperation and Development - Organizacja Wspólnoty Gospodarczej i Rozwoju); język bazy: angielski, francuski.

3. Passport - światowa baza danych statystycznych i marketingowych dostarczająca biznesowej i statystycznej informacji o krajach, rynkach, firmach i konsumentach. Zawiera dane o ponad 330 produktach rynkowych z 52 krajów, analizy trendów w wydatkach konsumentów, pełne teksty ponad 4500 raportów rynkowych, jak również informacje o ponad 3000 firm produkujących dobra konsumpcyjne wraz z danymi o udziałach w rynku najważniejszych marek.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do zasobów elektronicznych przejdź do strony:

http://www.umcs.pl/pl/zasoby-elektroniczne.htm