Wizyty zagranicznych gości na Wydziale Ekonomicznym UMCS w maju

Maj na Wydziale Ekonomicznym obfitował w wizyty zagranicznych gości. Podczas pobytu w Lublinie przeprowadzono rozmowy, w trakcie których ustalano szczegóły wzajemnej współpracy.

 

W dniach 9-13 maja Wydział odwiedzili prof. Yevhen Krykavskyy i dr Svitlana Lykholat z Politechniki Lwowskiej. Wizyta ta odbyła się dzięki zaangażowaniu dr. hab. Marcina Lipowskiego, prof. UMCS.

 

Tydzień później, w dniach 16-20 maja na Wydziale Ekonomicznym odbyła się wizyta pani Profesor Louise Manning z University of Lincoln w Wielkiej Brytanii. Pani Profesor wygłosiła wykład dla pracowników pt. „The role of the university in engaging with business and promoting enterprise at local and national levels”, który rzucił nowe światło na realizację trzeciego kryterium ewaluacji. Profesor Manning jest ekspertem w projekcie NCN Sonata "2019/35/D/HS4/00801", realizowanym w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości pod kierownictwem dr Mileny Bieniek.

W tym samym czasie dziekan Wydziału Ekonomicznego, dr hab. Mariusz Kicia gościł delegację z Tanzanii, przedstawicieli Wydziału Handlu z Jordan University College w Morogoro. Dr Raphael Habi – dziekan Wydziału Handlu oraz  dr John Tlegray, kierownik Katedry Rachunkowości i Finansów realizowali zajęcia dla studentów programu Erasmus+ oraz kontynuowali rozmowy na temat szerszej współpracy pomiędzy Wydziałem Ekonomicznym UMCS i Wydziału Handlu JUCo, które zapoczątkowane zostały podczas kwietniowej wizyty naszych pracowników w Tanzanii. Podczas blisko tygodniowej wizyty w Lublinie przedstawiciele JUCo spotkali się z Jego Magnificencją Rektorem, przeprowadzili wykład dla pracowników Wydziału Ekonomicznego nt. obszarów możliwej współpracy, odwiedzili nowo otwarte Welcome Center UMCS oraz poznali dziedzictwo kulturowe Lublina. Wizyta odbyła się dzięki zaangażowaniu dr. Konrada Czernichowskiego z Katedry Gospodarki Światowej i Integracji Europejskiej. Od kilku lat dr Konrad Czernichowski realizuje zajęcia i badania naukowe, przebywając przez kilka miesięcy w semestrach zimowych na Jordan University College. Dzięki jego pomocy zorganizowane były spotkania podczas kwietniowej wizyty delegacji WE UMCS w Tanzanii w kilku ośrodkach, w tym w Morogoro.

Wizyty zagraniczne na Wydziale Ekonomicznym zwieńczył odwiedziny dr Jinhee Yoo z Gannon University w Erie (USA). W dniach 23-27 maja, dzięki zaangażowaniu dr. hab. Pawła Pasierbiaka studenci mogli wysłuchać wykładów dr Jinhee Yoo, a dzięki przeprowadzonym rozmowom w kolejnych latach oferta przedmiotów w języku obcym dla studentów zostanie powiększona. Dr Jinhee Yo podczas pięciodniowej wizyty poza prowadzonymi wykładami zapoznała się także z polską kulturą dzięki spotkaniom z pracownikami Wydziału oraz odwiedziła nowe miejsce na mapie uczelnianego kampusu – Welcome Center UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    31 maja 2022