Sukces studentów WE w konkursie BANRISK Liga Akademicka Centrum

W dniu 13 czerwca br. w Klubie Bankowca w Warszawie spotkały się zespoły rywalizujące w ramach Konkursu BANRISK Liga Akademicka Centrum.

W konkursie wzięło udział 8 zespołów, reprezentujących w sumie cztery uczelnie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej był godnie reprezentowany przez 3 zespoły utworzone przez Studentów Wydziału Ekonomicznego.

Zmaganiom studentów przyglądali się wykładowcy oraz zaproszeni goście. Zespoły z WE UMCS wspierane były przez pracowników Katedry Bankowości: dr Mariusza Kicię i dr Roberta Zajkowskiego.

Zespoły tworzyły zarządy wirtualnych banków, które pod opieką Mentora edycji warszawskiej – Michała Bellwona, działały w zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym, symulowanym przez program komputerowy. Uczestnicy podejmowali 8 strategicznych decyzji dotyczących m.in. wyceny produktów, polityki kredytowej, struktury kapitałowej, zatrudnienia i polityki wynagrodzeń, rozwoju sieci bankowej. Miarą sukcesu w grze był wzrost ceny akcji wirtualnego banku na giełdzie BANRISK.

Miło nam poinformować, że studenci Wydziału Ekonomicznego zajęli:

II miejsce, zespół w składzie: Jarosław Mazur (Lider), Rafał Rogoz, Ewelina Berlińska, Łukasz Flak, Łukasz Mleczko

III miejsce zespół w składzie: Przemysław Machaj (Lider), Olga Niezgoda, Łukasz Werema, Marlena Joniec, Anna Byra.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej informacji: http://szkola-ryzyka.pl/artykuly.php?id=38

    Aktualności

    Autor
    Ewelina Mazurkiewicz
    Data dodania
    10 lipca 2014