Oszczędź sobie! (na przyszłość)

19 lutego 2020 roku na Wydziale Ekonomicznym odbędzie się kolejna już konferencja dla młodzieży ponadgimnazjalnej z cyklu „Oszczędź sobie na przyszłość” organizowana przez Katedrę Ubezpieczeń i Inwestycji WE UMCS we współpracy z ZUS Oddział w Lublinie oraz NBP Oddział Okręgowy w Lublinie.  Młodzież szkolna będzie uczestniczyć w sesji plenarnej oraz w zajęciach warsztatowych. Miejsce wydarzenia –  aula III, godz. 9.00-13.15.

W części pierwszej w godz. 9.00 – 10.30 zostaną wygłoszone trzy wykłady: Systemy emerytalne na świecie (dr hab. Teresa H. Bednarczyk, prof. UMCS), Polski system emerytalny (Piotr Waszak, dyrektor oddziału ZUS w Lublinie) oraz Oszczędzanie i inwestowanie długoterminowe (dr Ilona Skibińska-Fabrowska, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie oraz adiunkt w Katedrze Ubezpieczeń i Inwestycji).

W godz. 10.30-13.15 odbędą się zajęcia warsztatowe. Uczestnicy warsztatów prowadzonych przez pracowników ZUS dowiedzą się, w jaki sposób mogą mieć wpływ na wysokość przyszłej emerytury. Na warsztatach prowadzonych przez dr. Piotra Zielińskiego (UMCS) będą przedstawiane i dyskutowane różne propozycje zmian, jakie powinny być wprowadzone w polskim systemie emerytalnym, aby w przyszłości był on stabilny i bezpieczny. Zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracowników NBP dotyczyć będą różnorodnych sposobów oszczędzania i inwestowania nadwyżek finansowych z myślą o emeryturze.

    Aktualności

    Data dodania
    18 lutego 2020