Akademicki Bieg Charytatywny UMCS „Po lepsze jutro”

Serdecznie zapraszamy na Akademicki Bieg Charytatywny UMCS „Po lepsze jutro”, który odbędzie się 11 maja 2023 r. o godz. 17:00 w Parku Akademickim Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Akademicki Bieg Charytatywny UMCS „Po lepsze jutro” to projekt powstały w ramach obowiązkowego przedmiotu Organizacja i bezpieczeństwo imprez sportowo-rekreacyjnych na kierunku turystyka i rekreacja, prowadzonego przez dra Grzegorza Gajka i dr Katarzynę Mięsiak-Wójcik na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.

Oprócz realizacji programu studiów zależy nam na wsparciu naszej koleżanki – Dominiki Gorzkowskiejstudentki I roku II stopnia geografii, która rozpoczyna walkę ze zdiagnozowanym nowotworem. Chcemy, aby bieg był wydarzeniem, które zachęci środowisko akademickie UMCS do aktywnej, bezinteresownej pomocy. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nadać mu specjalny charakter. Dla pierwszych 100 uczestników, którzy po pokonaniu wymagającej technicznie i krętej, pięciokilometrowej trasy w Parku Akademickim UMCS przekroczą linię mety, przygotowaliśmy ręcznie wykonane ceramiczne medale.

W ramach wydarzenia planujemy również charytatywny spacer na ok. kilometrowej pętli. Organizujemy również zrzutkę koleżeńską (https://zrzutka.pl/cn47ux) na wsparcie leczenia oraz rehabilitację Dominiki. W dniu biegu odbędzie się licytacja cennych pamiątek sportowych, które otrzymaliśmy od wybitnych reprezentantów Polski. Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wygrać jedną z wielu nagród rzeczowych, które posiadamy dzięki bezinteresownemu wsparciu wielu firm i organizacji.

Zapisy na bieg ruszają 13 kwietnia o godz. 19:00.

Wszystkie informacje dotyczące biegu i zapisów są na bieżąco uaktualniane na fanpage’u na Facebooku: Akademicki Bieg Charytatywny UMCS „Po lepsze jutro” oraz na stronie Wydarzenia na Facebooku.

Współorganizatorami Wydarzenia są: Centrum Kultury Fizycznej UMCS oraz Akademia Odkrywców Sportu UMCS.

Zapraszamy do udziału w tym charytatywno-sportowym przedsięwzięciu!

Organizatorzy

    Aktualności

    Data dodania
    14 kwietnia 2023