Sukces w programie im. Ulama NAWA!

Centrum Współpracy Międzynarodowej z radością informuje o sukcesie prof. dr hab. Patryka Oleszczuka z Instytutu Nauk Chemicznych w konkursie NAWA na stypendia dla zagranicznych naukowców. W ramach programu im. Ulama do UMCS na odbycie rocznego stażu podoktorskiego przyjedzie dr Sajjad Abbasi z Uniwersytetu w Shirazie (Iran).

Badania realizowane przez dr. Abbasiego we współpracy z prof. Oleszczukiem i jego grupą naukową będą dotyczyły wpływu tworzyw sztucznych na transport zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych w glebie i związanych z tym konsekwencji środowiskowych.

W ramach programu do współpracy naukowej z polskimi uczelniami i jednostkami naukowymi zapraszani są wybitni naukowcy z zagranicznych ośrodków. Otrzymują oni stypendium NAWA w wysokości 10 tys. zł miesięcznie na czas pobytu naukowego w Polsce, przez okres od 6 do 24 miesięcy.

W drugiej edycji Programu im. Stanisława Ulama stypendium NAWA otrzymało 76 naukowców. Swoje pobyty naukowe na polskich uczelniach i w instytutach naukowo-badawczych rozpoczną od stycznia 2021 roku. Tegoroczni stypendyści zostali wyłonieni spośród ponad 340 osób zainteresowanych prowadzeniem badań naukowych w Polsce.

Więcej informacji oraz lista stypendystów

Centrum Współpracy Międzynarodowej serdecznie gratuluje sukcesu! 


Centrum Współpracy Międzynarodowej
Rektorat, pokój 1207
tel. 81 537 53-86, 54-98, 54-58
e-mail: cwm@umcs.pl
Facebook: @cwmUMCS

    Aktualności

    Data dodania
    19 października 2020