Planowanie kariery zawodowej naukowców - zaproszenie na wykład

W ramach wdrażania Strategii HR Excellence in Research na UMCS zapraszamy wszystkich naukowców - szczególnie tych, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową - na kolejny wykład dotyczący planowania kariery zawodowej.

Wykład odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UMCS 27 października 2022 r. w godz. 14:00-16:00 w sali 202 (II piętro).

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Marcin Drąg, kierownik Katedry Chemii Biologicznej i Bioobrazowania Politechniki Wrocławskiej.

Prof. Marcin Drąg jest wielokrotnym stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zrealizował wiele grantów badawczych, m.in. z budżetu Narodowego Centrum Nauki oraz polskich i zagranicznych uczelni, instytucji i organizacji, finansujących zaawansowane technologie naukowe. Od początku pandemii zajmował się badaniami nad strukturą koronawirusa SARS-CoV-2.

Jego osiągnięcia naukowe zostały zaprezentowane w publikacji Fundacji na rzecz Nauki Polskiej pt. „Sięgając po niezbadane”.

Prof. Marcin Drąg opracował unikalną dla chemii, biologii i medycyny technologię „HyCoSuL” (ang. Hybrid Combinatorial Substrate Library). Może ona w znaczący sposób przyczynić się do powstania nowej, szerokiej gamy leków m.in. na choroby cywilizacyjne. Za jej stworzenie otrzymał w 2019 roku najbardziej prestiżową nagrodę naukową w Polsce, tzw. polskiego Nobla – Nagrodę FNP w obszarze nauk chemicznych i o materiałach.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza.

Prosimy o zwrócenie uwagi na poprawność danych umieszczonych w formularzu. 

W przypadku jakichkowleiek pytań prosimy o kontakt email: anita.sobczyk-adamska@mail.umcs.pl

    Aktualności

    Data dodania
    24 października 2022