Koło Ruchów Politycznych i Badań Etnicznych

Inaugurujące spotkanie Koła Ruchów Politycznych i Badań Etnicznych miało miejsce 9 marca 2022 r. Koło pomimo nowej odsłony, nawiązuję do tradycji organizacji działających na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa w latach 2008-2013 (Koło Myśli Politycznej) oraz 2014-2021 (Koło Myśli Społecznej i Ruchów Politycznych).

Koło Ruchów Politycznych i Badań Etnicznych łączy tradycje funkcjonowania z przeszłości a zarazem eksploruję nowe możliwości działania.

Koło zrzesza przede wszystkim ludzi młodych – społeczników, którym nie obca jest aktywność w sferze społecznej i politycznej; ze szczególnym uwzględnieniem promowania prawidłowych postaw społecznych oraz wzorców zachowań wśród dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych a także dzielenia się doświadczeniem z innymi. Są to studenci różnych kierunków, lat oraz stopni. Dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych w nasze szeregi!

Głównymi obszarami działalności koła są kwestie:

  • mobilizacji społecznej, politycznej i etnicznej;
  • tematyce bezpieczeństwa społecznego i ekonomicznego;
  • powiązań pomiędzy religią, polityką a państwem
  • oraz zagadnień z zakresu historii i współczesnej myśli politycznej.

Istotnym filarem działalności koła jest współtworzenie wydarzeń naukowych, edukacyjnych i popularyzujących wiedzę. Nie zamykamy się również na działalność publikacyjną, pisząc komentarze na temat bieżących wydarzeń, które to powiązane są z obszarem naszych zainteresowań. Szczególnym miejscem naszej działalności są media społecznościowe. Gorąco zachęcamy do śledzenia naszej aktywności na portalu Facebook!

Opiekunem naukowym koła jest Pan mgr Jakub Bijak.


Skład zarządu Koła kadencji 2022:

Przewodnicząca: Angelika Nawalany

Wiceprzewodniczący: Wioleta Jakoniuk oraz Mikołaj Molga

Sekretarz: Karol Syta

Skarbnik: Klaudia Metowska


Zebrania Koła:

Zebrania Koła odbywają się w formie zdalnej na platformie MS Teams


Kontakt:

e-mail: krpibe.umcs@gmail.com


Ważne linki:

https://www.facebook.com/KRPiBE.UMCS