Warsztaty „Wirtualny Kampus bez tajemnic” (zapisy do 13.11.)

Biuro ds. Zdalnego Kształcenia zaprasza pracowników UMCS na dwugodzinne warsztaty „Wirtualny Kampus bez tajemnic” z zakresu prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Uczestnicy

Warsztaty skierowane są do wszystkich nauczycieli akademickich naszej Uczelni, którzy do prowadzenia zajęć ze studentami chcieliby włączyć metody i techniki kształcenia na odległość.

Cel

Na warsztatach zaprezentowana zostanie platforma e-learningowa Wirtualny Kampus (oprogramowanie umożliwiające synchroniczną i asynchroniczną interakcję między studentami a nauczycielami), przeznaczona do prowadzenia zajęć na Uniwersytecie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Tematyka

Uczestnicy:

 • otrzymają przestrzeń na Wirtualnym Kampusie do tworzenia własnych kursów,
 • poznają budowę i filozofię działania platformy e-elearningowej,
 • poznają podstawowe narzędzia oferowane przez system: dowiedzą się, jak dodawać i obsługiwać zasoby, jak edytować swój kurs i jak zorganizować proces dydaktyczny na platformie,
 • przetestują oferowane narzędzia do komunikacji online.

Termin

Warsztaty odbędą się 15 listopada 2019 r. (piątek) w Humanistycznym Laboratorium Digitalizacji i Wizualizacji Informacji - sala nr 16 (parter) w tzw. „Starej Humanistyce” (Pl. M. Curie-Skłodowskiej 4) w godzinach (do wyboru):

 • 9:00-11:00
 • 11:30-13:30
 • 14:00-16:00

Zapisy

Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy i jest otwarta do 13 listopada 2019 r. W trakcie rejestracji mogą Państwo wskazać, jakimi informacjami związanymi z kształceniem na odległość byliby Państwo najbardziej zainteresowani.

Organizator poinformuje o zakwalifikowaniu się na szkolenie do 14 listopada br.

Prowadzący

Warsztaty poprowadzą pracownicy Biura ds. Zdalnego Kształcenia Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów: Małgorzata Grad-Grudzińska i Lidia Jarska (kontakt: e-mail kampus@umcs.pl, tel. 537 61 81)

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach!

Warsztaty będą miały charakter cykliczny. Wkrótce zorganizowana zostanie kolejna edycja, skierowana do pracowników Uniwersytetu już wykorzystujących Wirtualny Kampus, podczas której zaprezentowane będą zaawansowane narzędzia platformy e-learningowej UMCS.

  Aktualności

  Autor
  Lidia Jarska
  Data dodania
  8 listopada 2019