Program BioLAB - nabór wniosków

Serdecznie zapraszamy studentów oraz doktorantów nauk biologicznych do zapoznania się w ofertą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta: programem BioLAB. Laureaci będą mieli możliwość odbycia rocznego stażu w jednym z czterech amerykańskich laboratoriów oraz otrzymają stypendium i pełne ubezpieczenie medyczne. Wnioski są przyjmowane do 1 lutego 2022 roku.

Program BioLAB to przede wszystkim możliwość uczestniczenia w ważnych, aktualnych projektach badawczych pod okiem doświadczonych naukowców. W ramach programu możliwa jest realizacja rocznego stażu w następujących instytucjach:

  • University of Virginia, Charlottesville
  • University of Chicago, Chicago
  • University of Texas: Southwestern Medical Center, Dallas
  • Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City

Podczas stażu studenci i studentki prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbright'a, która administruje programem.


Centrum Współpracy Międzynarodowej
tel. 81 537 5458 lub 81 537 54 98
cwm@umcs.pl

 

    Aktualności

    Data dodania
    4 listopada 2021