Prof. Paweł Frelik z nagrodą Thomasa D. Claresona

Miło nam poinformować, że podczas tegorocznej konferencji Science Fiction Research Association, która odbyła się w Riverside (Kalifornia) w dniach 28 VI-1VII, prof. Paweł Frelik z Zakładu Literatury i Kultury Amerykańskiej w Instytucie Anglistyki UMCS został uhonorowany nagrodą Thomasa D. Claresona. Nagroda przyznawana jest co roku przez SFRA za wyjątkowe zasługi i całokształt działań na rzecz dyscypliny badań nad science fiction: promocję badań naukowych, autorstwo, redagowanie i recenzowanie publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących sf, organizację spotkań, mentoring i kierowanie towarzystwami naukowymi.

Prof. Frelik jest pierwszym badaczem spoza Stanów Zjednoczonych, Kanady i Wielkiej Brytanii, który otrzymał nagrodę Claresona.

SFRA jest najstarszą i największą organizacją naukową, której celem jest badanie science fiction w literaturze, filmie i innych mediach. Pierwotnie założona przez amerykańskich naukowców i krytyków, w chwili obecnej SFRA jest organizacją międzynarodową, a wśród jej członków znajdują się pracownicy naukowi, badacze, bibliotekarze, archiwiści, jak również pisarze, redaktorzy i wydawcy science fiction.

Dodatkowe informacje: http://sfra.org/news/4928340

    Aktualności

    Data dodania
    3 lipca 2017