Ogólne zasady systemu szczepień dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach

Szanowni Państwo,

zgodnie z zapowiedzią podczas wczorajszej (11.02.2021 r.) konferencji prasowej ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, pojawiły się wytyczne dotyczące kolejnej tury szczepień, w której uwzględnieni będą również nauczyciele akademiccy.

Na stronie gov.pl zamieszczono informacje o ogólnych zasadach systemu szczepień dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ogolne-zasady-systemu-szczepien-dla-nauczycieli-akademickich-oraz-innych-osob-prowadzacych-zajecia-na-uczelniach

Zgodnie z udostępnionym komunikatem, zapisy rozpoczną się 15 lutego br. od godz. 8.00. Obejmują one nauczycieli akademickich urodzonych po 31 grudnia 1955 r. W przypadku osób pracujących w więcej niż jednej uczelni lub współpracujących z więcej niż jedną uczelnią możliwe jest zgłoszenie się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni.

Za rejestrację odpowiedzialni są rektorzy uczelni, a sposób prowadzenia zapisów jest autonomiczną decyzją uczelni. Rektorzy będą także wybierać miejsca szczepień na podstawie listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jeszcze dzisiaj zostanie określony zakres danych niezbędnych do wypełnienia formularza, natomiast 15 lutego br. OPI PIB udostępni uczelniom formularz. Dane wprowadzać będą mogły osoby upoważnione przez rektora. Zestawienia uczelni będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień, które będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.

Pragniemy Państwa poinformować, że aktualnie UMCS dostosowuje przygotowane wcześniej procedury dot. procesu rejestracji na szczepienia do wymogów wskazanych przez Ministerstwo tak, aby w najbliższy poniedziałek (15.02.2021 r.) mógł rozpocząć się w uczelni proces rejestracji osób chętnych do szczepienia przeciwko COVID-19. Uczelnia czeka również na szczegóły dot. metod i sposobu przesyłania danych do formularza. Kolejne informacje i komunikaty w tej sprawie będziemy Państwu sukcesywnie przesyłać służbową pocztą elektroniczną oraz poprzez publikację treści na stronie www.umcs.pl.

    Aktualności

    Data dodania
    12 lutego 2021