Wykład gościnny Ambasador Królestwa Niderlandów

10 maja br. naszą Uczelnię odwiedziła Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce JE Daphne Bergsma. Spotkanie odbyło się na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w ramach cyklu „Rozmowy Dyplomatyczne”, organizowanego przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS, podczas których Instytut zaprasza ambasadorów akredytowanych w Polsce na dyskusje poświęcone współczesnym stosunkom międzynarodowym.

Spotkanie moderował Dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS prof. dr. hab. Marek Pietraś i składało się ono z dwóch części: wykładu Ambasador Daphne Bergsma oraz sesji Q/A. Wykład Pani Ambasador poświęciła znaczeniu Unii Europejskiej. Powiedziała między innymi: „Wszyscy pracujemy razem. Jesteśmy ze sobą spleceni”.

Pytania do Pani Ambasador skierowane od licznie zgromadzonych studentów, licealistów oraz nauczycieli akademickich dotyczyły między innymi: zaangażowania Królestwa Niderlandów w dostarczanie pomocy walczącej Ukrainie; łamania praw człowieka; roli kobiet w polityce oraz wyzwaniach związanych ze służbą w dyplomacji.


Kolejne spotkanie „Diplomatic Talks” odbędzie się jeszcze w maju! Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS ugości tym razem JE Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Dr. Thomasa Baggera (szczegóły wkrótce).


fot. Ihor Kolisnichenko

    Aktualności

    Data dodania
    11 maja 2023