Warsztaty Europejskie w Zamościu

6 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach VI edycji Warsztatów Europejskich w województwie lubelskim. Tym razem trenerzy Dr hab. Monika Kowalska z Katedry Systemów Politycznych i Praw Człowieka oraz Dr Kinga Smoleń z Katedry Stosunków Międzynarodowych przeprowadziły warsztaty online dla dwóch grup uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

W ich trakcie młodzież m. in. poznała założenia Europejskiego Zielonego Ładu, dyskutowała na temat zmian klimatu i sposobach walki z nimi. Omawiając cele Europejskiego Roku Młodzieży prowadzące zachęcały młodych ludzi do aktywności i zaangażowania w inicjatywy służące ochronie środowiska naturalnego. Spotkanie nosiło tytuł: „Unia Europejska jako lider w przeciwdziałaniu zmianom klimatu”.


Celem tegorocznego projektu pt.: „W odpowiedzialności za przyszłość. Młodzież wobec zmian klimatu” jest umacnianie edukacji obywatelskiej w warunkach pandemii Covid-19. Projekt realizowany przez Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce oraz lubelskim Europe Direct, z udziałem pracowników naukowych Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

    Aktualności

    Data dodania
    22 kwietnia 2022