V Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Do tegorocznej edycji Olimpiady której temat zmienny brzmiał „Siły Zbrojne w systemie bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej” zgłosiło się 513 osób ze szkół całego województwa. Tradycyjnie najwięcej uczniów zgłosiło V LO w Lublinie, które od początku istnienia Olimpiady jest niezwykle aktywnym uczestnikiem. Warto przypomnieć, że w edycji III Olimpiady z tego Liceum pochodziła laureatka III miejsca w etapie centralnym  Pani Aneta Barszcz.

W tym roku Olimpiada w województwie lubelskim odbywa się pod patronatem Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Marszałka Województwa Lubelskiego  Jarosława Stawarskiego, Prezydenta Miasta Lublin dr Krzysztofa Żuka,  Komendanta Wojewódzkiego  Policji insp. Artura Bieleckiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Grzegorza Alinowskiego,

W bieżącym roku do testu w drugim etapie Olimpiady który tradycyjnie odbywa się w siedzibie Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS zakwalifikowało się 100 osób. Ze względu na pandemię, tym razem test został przeprowadzony w formule online.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych 11 grudnia 2020 roku zmierzyli się z testem i ostatecznie w każdym okręgu została wyłoniona dziesiątka laureatów 2 etapu którzy w marcu 2021 roku będą reprezentować województwa w finale Olimpiady w Warszawie.

Nasi lubelscy laureaci to: Weronika Jóźwiak, Alicja Kijak, Natalia Kucaba, Urszula Matuszak, Magdalena Michalak, Katarzyna Olszewska, Lena Sobiech, Olaf Tomaszewski, Weronika Widz- wszyscy z V LO w Lublinie oraz   Jakub Zgłobicki z III LO w Lublinie. Serdecznie gratulujemy Laureatom, Nauczycielom i Opiekunom.

 

    Aktualności

    Autor
    Artur Popławski
    Data dodania
    14 grudnia 2020