Studenckie Koło Dziennikarskie

Studenckie Koło Dziennikarskie działa na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa od 2004 roku. SKD zrzesza pasjonatów dziennikarstwa i publicystyki, którzy są obserwatorami współczesnych mediów. Głównym przedmiotem działalności koła jest szlifowanie warsztatu dziennikarskiego poprzez realizowanie projektów z zakresu dziennikarstwa oraz świata mediów.

SKD to idealne miejsce dla wszystkich studentów chcących szlifować swój warsztat dziennikarski opowiadając o własnych pasjach i zainteresowaniach na łamach Magazynu Studentów Politologii i Dziennikarstwa UMCS „Polformance” (którego wydawcą jest SKD). Pierwotnie “Polformance” wydawany był w formie papierowej, a jego ostatnie tradycyjne wydanie ukazało się w 2018 roku. Obecnie treści dziennikarzy studenckich można przeczytać na stronie internetowej www.polformance.umcs.pl

Kolejnym filarem działalności SKD jest współtworzenie wydarzeń o charakterze naukowym i medialnym. Jednym z większych ogólnopolskich projektów, które SKD współorganizowało oraz koordynowało na województwo lubelskie, była coroczna Gala Studenckich Nagród Dziennikarskich „Mediatory”. Ponadto członkowie koła regularnie uczestniczą w sesjach Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości. Koło miało swój czynny udział w tworzeniu takich inicjatyw jak Lubelski Festiwal Naukowy, Lubelski Piknik Naukowy czy współpraca z Biurem Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS, przy spotkaniu autorskim z prof. dr hab. Jolantą Szpyrą-Kozłowską. Dziennikarze “Polformance” mają możliwość uczestniczenia w warsztatach, szkoleniach, konferencjach oraz debatach z udziałem krajowej sławy dziennikarzami i osobami ze świata mediów. Naszymi gośćmi byli m.in. Tomasz Lis, Rafał Ziemkiewicz, Teresa Torańska, Radek Sikorski, Tomasz Patora.

Opiekunem naukowym koła jest Pani dr Ewelina Górka.

Zebrania w semestrze zimowym 2021/2022:

Ze względu na sytuację epidemiologiczną odbywają się w formie zdalnej na platformie Teams.

Skład zarządu Koła:

  • Prezes: Dominika Podlaska
  • Zastępca Prezesa: Kacper Kowalczuk
  • Redaktor naczelna magazynu Polformance: Magdalena Sadłowska
  • Zastępczyni redaktorki naczelnej magazynu Polformance: Weronika Chołojczyk

Redakcja magazynu Polformance:

  • Redaktor naczelna oraz szefowa działu Informacji i Publicystyki: Magdalena Sadłowska
  • Zastępczyni redaktorki naczelnej: Weronika Chołojczyk
  • Szef działu Sport: Marcin Szemraj
  • Szefowa działu Kultura: Anna Otremba

Kontakt:

e-mail: skd.umcs@gmail.com; redakcja.polformance@gmail.com 
tel: 789 213 794

Ważne linki: 

www.polformance.umcs.pl 
www.facebook.com/Polformance 
www.facebook.com/skdumcs 
www.Instagram.com/skd.umcs 
https://www.youtube.com/channel/UCBNxylSjlvB-O1OEtIoCHjQ 
https://twitter.com/Polformance