Koło Naukowe Debat Oksfordzkich

Pomysł założenia koła dojrzewał od wielu lat. W 2017 r., po doświadczeniu udziału w I Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich (AMPDO), grupa studentów Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS przy wsparciu dr. Grzegorza Gila zainaugurowała funkcjonowanie Koła Naukowego Debat Oksfordzkich UMCS. To jedno z pierwszych "poziomych" studenckich kół naukowych, które integruje studentów o różnych specjalnościach i zainteresowaniach.

 

Członkowie Koła mają za sobą doświadczenie we wszystkich dotychczasowych edycjach AMPDO, jak również w turniejach „Team Europe and the Art of Debate”. Sprawujemy również merytoryczną opiekę oraz stanowimy skład sędziowski Lubelskich Debat Politologicznych. Jesteśmy również obecni na Dniach Otwartych UMCS.

Koło rozwija się z każdym projektem, a członkowie sukcesywnie zwiększają swój poziom operatywności i retoryki. Zajmujemy się również prowadzeniem warsztatów z zakresu debat oksfordzkich w lubelskich szkołach i nigdy nie pozbywamy się bezkrytycznego zapału do pracy.

Jeśli chciałbyś aktywnie kształtować swoje zdolności autoprezentacji, brać udział w projektach edukacyjnych dla szkół, rywalizować w turniejach debatanckich, a także – realizując swoje pasje – zwiedzać europejskie miasta (Bruksela, Kraków), dołącz do nas!

Opiekunem merytorycznym KNDO jest dr Grzegorz Gil.

Kontakt: greg.gil@umcs.pl

Jesteśmy również dostępni na facebooku pod adresem https://www.facebook.com/kndoumcs/