Doktorantka WPiD członkiem Młodzieżowej Rady Klimatycznej

Miło nam poinformować, że doktorantka WPiD Pani mgr Liliia Hrytsai została powołana na członka Młodzieżowej Rady Klimatycznej pierwszej kadencji.

Ceremonia powołania oraz pierwsze posiedzenie MRK odbyło się 25 września br. w siedzibie Ministerstwa Klimatu w Warszawie.

W skład Rady wchodzi 32 młodych i zaangażowanych ludzi, którzy chcą współtworzyć politykę klimatyczną w Polsce i aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu. Każde z 16 województw ma w MRK swojego reprezentanta. Pani Hrytsai podczas swojej dwuletniej kadencji będzie reprezentować Województwo Lubelskie.

Celem powołania Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu jest zwiększenie uczestnictwa młodych osób w kształtowaniu i realizacji polityk publicznych z obszarów klimatu i energii oraz pogłębianie świadomości ekologicznej wśród młodzieży.

Do zadań Młodzieżowej Rady Klimatycznej należy wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości Ministra Klimatu, w tym proponowanie nowych rozwiązań.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Aktualności

    Autor
    Artur Popławski
    Data dodania
    30 września 2020