"Dezinformacja i propaganda: diagnoza i przeciwdziałanie" - zaproszenie na wykład online

Zapraszamy serdecznie na ogólnouniwersytecki wykład online pt. "Dezinformacja i propaganda: diagnoza i przeciwdziałanie", który odbędzie się 15 marca br. o godzinie 15:00 na platformie MS Teams (link do spotkania poniżej).

W odpowiedzi na nieuzasadnioną, niesprowokowaną, nielegalną i bezprecedensową inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę realizowaną zarówno w formie konwencjonalnej, jak i informacyjnej poprzez rozsiewane przez propagandystów dezinformacje, manipulacje i teorie spiskowe (propaganda wojenna), Zespół Badań Propagandy i Dezinformacji Instytutu Nauk o Polityce i Administracji WPiD UMCS w Lublinie w porozumieniu z Zespołem ds. Wsparcia Studentów z Ukrainy na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS serdecznie zaprasza na cykl wykładów online (MS Teams) poświęconych zjawisku propagandy i dezinformacji. Celem wykładów jest przedstawienie szkodliwego wpływu prokremlowskiej propagandy i dezinformacji na procesy demokratyczne i prawa człowieka oraz zaproponowanie instrumentarium, jak można skutecznie reagować na rozsiewane w cyberprzestrzeni kłamstwa.


Pierwsze spotkanie ("Dezinformacja i propaganda: diagnoza i przeciwdziałanie") z cyklu trzech wykładów pt. „Fenomen propagandy i dezinformacji wczoraj i dziś” poprowadzi dr. hab. Agnieszka Demczuk z Katedry Systemów Politycznych i Praw Człowieka Instytutu Nauk o Polityce i Administracji WPiD UMCS w Lublinie.

Jednocześnie informujemy, że tematami kolejnych wykładów będą:

  • Mgła wojny w XXI w. – dezinformacja i manipulacja (28 marca br., dr Jakub Olchowski),
  • Wojna informacyjna wczoraj i dziś (5 kwietnia br., dr Eleonora Kirwiel).

Godziny kolejnych wykładów podane zostaną wkrótce.

Link do spotkania


    Aktualności

    Data dodania
    15 marca 2022