Debata "Przyszłość Europy"

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów naszej Uczelni do udziału w debacie dot. przyszłości Europy, która odbędzie się 26 maja 2022 r. o godz. 11:00 w sali kinowej (poziom-1) w Centrum Spotkania Kultur mieszczącym się przy Placu Teatralnym 1 w Lublinie.

Powstanie Unii Europejskiej to niekwestionowany sukces polityczny i gospodarczy XX wieku. Jak każda organizacja i Unia Europejska ewoluuje i przechodzi kryzysy. W obliczu zachodzących zmian geopolitycznych i zatarciu w ostatnich latach jej fundamentalnych wartości, niezwykle ważny jest konstruktywny dialog, poszukiwanie wspólnych rozwiązań, ale przede wszystkim świadomi i aktywni obywatele, od decyzji których zależeć będzie przyszłość nie tylko poszczególnych krajów, ale całej unijnej wspólnoty.

Organizowana przez Krzysztofa Hetmana, Posła do Parlamentu Europejskiego i EUROPE DIRECT Lublin debata, w której udział wezmą przedstawiciele różnych środowisk, ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego zabrania głosu i przedstawienia swojej wizji wspólnej Europy oraz priorytetów, którymi według nich powinna zająć się Unia Europejska. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili:

 • Janusz Lewandowski — Poseł do Parlamentu Europejskiego,
 • dr Marek Prawda — były dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz stały przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej w latach 2012-2016,
 • Marek Zuber — ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy,
 • ks. prof. Alfred Wierzbick — teolog, etyk, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II
 • Bartłomiej Augustyniak — student III roku kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w debacie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Link do rejestracji uczestników.


  Aktualności

  Data dodania
  19 maja 2022