Laureaci VII edycji Stypendium im. Leopolda Ungera

27 września 2019 r. w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom VII edycji Stypendium im. Leopolda Ungera. Do grona dotychczas nagrodzonych dołączyły cztery osoby. Nagrodę główną, 5 tys. zł otrzymała Martyna Słowik, która zaproponowała wykorzystanie środków stypendialnych na temat publicystyczny dotyczący stosunku Polaków do pracowników z innych państw zatrudnionych na terenie Polski. Laureatka w cyklu reportaży planuje opisać emocje, lęki, motywacje widoczne na styku wzajemnych relacji.

W grupie zwycięzców konkursu znaleźli się również: Maria Mazurek, która odbędzie dwutygodniowy staż w belgijskim dzienniku „Le Soir”, Dawid Dróżdż wyróżniony miesięcznym stażem w „Gazecie Wyborczej”, Anna Al-Araj nagrodzona miesięcznym stażem w tygodniku „Polityka”.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Kapituły Stypendium, laureaci poprzednich edycji i znakomici goście m.in.: Przewodnicząca Kapituły Stypendium prof. Iwona Hofman, redaktor Jarosław Kurski, korespondent dziennika „Le Soir” w Warszawie Romain Su, redaktor Marian Turski.

Stypendium zainicjowane przez rodzinę Leopolda Ungera, a ustanowione przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2013 roku, cieszy się dużą popularnością w Polsce i promuje obiecujących dziennikarzy. Dotychczas otrzymało je 38 osób. Informacje o poprzednich edycjach oraz warunki konkursu znajdują się na stronie:

Fot. Maciej Jaźwiecki

    Aktualności

    Data dodania
    30 września 2019