Wyniki konkursu MINIATURA 6

Centrum Badań Naukowych przekazuje informację o kolejnych sukcesach Pracowników UMCS w pozyskiwaniu środków na badania naukowe w ramach 6. edycji konkursu MINIATURA Narodowego Centrum Nauki.

Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali:

 1. Pani dr Ewa Antoszek z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa pozyskała 28 367 zł, na realizację działania pt. "Wrogościnność i solidarność społeczna: artystyczny aktywizm na granicy meksykańsko-amerykańskiej jako przykład walki z wykluczającymi praktykami".
 2. Pani dr Anna Bendrat z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa pozyskała 23 100 zł, na realizację działania pt. "Retoryczna dekonstrukcja kategorii "po-za" ("out-side") we współczesnym dramacie amerykańskim na przykładzie twórczości Martyny Majok i Aleshei Harris".
 3. Pani dr Justyna Maguś z Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach pozyskała 11 952 zł, na realizację działania pt. "Polska po 1989 roku w dialogu Jerzego Giedroycia z Ewą Berberyusz i Tomaszem Jastrunem".
 4. Pan dr Mateusz Pięt z Instytutu Nauk Biologicznych pozyskał 49 500 zł, na realizację działania pt. "Szlak kwasu hialuronowego (HA) i jego receptorów (CD44, RHAMM) w regulacji GTPaz Rho i ich efektorów w modelu raka jelita grubego in vitro".
 5. Pani dr Joanna Sumorek-Wiadro z Instytutu Nauk Biologicznych pozyskała 48 235 zł, na realizację działania pt. "Potencjał terapeutyczny ostolu w stosunku do odróżnicowanych i macierzystych komórek glejaka wielopostaciowego".
 6. Pani dr Magdalena Wołoszkiewicz-Cyll z Instytutu Matematyki pozyskała 40 260 zł, na realizację działania pt. " Zachowanie brzegowe odwzorowań harmonicznych".
 7. Pani dr Magdalena Wójcik z Instytutu Nauk Biologicznych pozyskała 48 400 zł, na realizację działania pt. "Identyfikacja i charakterystyka funkcjonalna nierizobiowych bakterii endofitycznych zasiedlających brodawki korzeniowe koniczyny białej (Trifolium repens) i łąkowej (Trifolium pratense)".

Pełne wyniki konkursu dostępne są na stronie NCN.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Aktualności

  Data dodania
  9 listopada 2022