Ruszył projekt „Dobre życie”

W trosce o bezpieczeństwo studentów od września br. rozpoczęliśmy realizację projektu pn. „Dobre życie”, którego głównym celem jest przeciwdziałanie samobójstwom w społeczności akademickiej. Projekt jest skoncentrowany na działaniach o charakterze profilaktycznym oraz promocji zdrowia psychicznego.

Pracowników, którzy są opiekunami lat, zachęcamy do przekazania studentom informacji o broszurze, która zawiera najważniejsze informacje o emocjach, radzeniu sobie ze stresem, zasadach budowania relacji interpersonalnych, a także dynamice problemów psychicznych.

W ramach projektu odbędą się następujące szkolenia dla pracowników :

 • Szkolenia dla nauczycieli akademickich „Komunikacja ze studentem w sytuacji kryzysowej”, skierowane zwłaszcza do opiekunów lat i kierunków (prowadzenie: dr hab. Katarzyna Klimkowska, Katarzyna Skalska);
 • Szkolenia przeciwdziałające wypaleniu zawodowemu (prowadzenie: dr Barbara Smoczyńska).

W ramach projektu studenci będą mogli skorzystać z następujących propozycji:

 • Szkolenia z zakresu budowania relacji (prowadzenie: Agnieszka Sochar);
 • Grupa terapeutyczna (prowadzenie: dr Renata Krawczyk);
 • Warsztaty z arteterapii (prowadzenie: Violetta Dryło, dr Anna Tychmanowicz).

Szczegółowe informacje na temat zapisów na szkolenia oraz poszczególnych działań w ramach projektu będą udostępniane na stronie www.umcs.pl.

Projekt realizowany przez Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, Biuro Spraw Studenckich, Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów, w partnerstwie z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS.

 

  Aktualności

  Autor
  Katarzyna Skalska
  Data dodania
  9 października 2017