Piknik Pracowników UMCS: Zespół Gitarowy „Milonga”

Najwyższy czas na prezentację wykonawców, którzy wystąpią na scenie w ramach naszego Pikniku.

Zespół Gitarowy „Milonga”
Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

Jako pierwsi na scenie wystąpią młodzi wirtuozi i pasjonaci gitary klasycznej – Zespół Gitarowy „Milonga”. Założycielem Zespołu – działającego od 2000 r. w MDK „Pod Akacją” w Lublinie – jest Piotr Tesarowicz. Formacja zrzesza wyróżniających się uczestników zajęć zespołów gitarowych pragnących poszerzać swe zainteresowania związane z muzyką i grą na instrumentach.

Źródło: mdk.lublin.pl

„Milonga” jest laureatem wielu głównych nagród w prestiżowych konkursach muzycznych i instrumentalnych. Zespół odnosił sukcesy w wielu ważnych konkursach i festiwalach, zdobywając główne trofea, czołowe miejsca oraz nominacje ogólnopolskie. Osiągnięcia formacji to nie tylko sukcesy zespołowe, ale także indywidualne. Gitarzyści i wokaliści tego zespołu otrzymywali często pierwsze nagrody, występując solowo. Wielu zdecydowało się na dalszą edukację muzyczną w uczelniach wyższych.

Repertuar „Milongi” wypełniają nie tylko utwory z literatury na gitarę klasyczną, ale również wybrane kompozycje muzyki dawnej i poważnej, przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Są one wykonywane najczęściej w autorskich aranżacjach Piotra Tesarowicza, często wzbogacanych o fortepian, skrzypce, flet poprzeczny, gitarę basową, instrumenty perkusyjne i wokal.

Na Pikniku Pracowników UMCS Zespół Gitarowy „Milonga” zaprezentuje przeboje muzyki rozrywkowej, filmowej i poważnej.

Życzymy dobrego odbioru i fantastycznej zabawy.

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Baranowska
    Data dodania
    5 sierpnia 2022