Piknik Pracowników UMCS: Tomasz Momot Orkiestra

Czas na prezentację artystów koncertu głównego naszego Pikniku.

Tomasz Momot Orkiestra to jeden z niewielu w Polsce klasycznych big-bandów jazzowych. Zespół, którego pomysłodawcą i założycielem jest Tomasz Momot, składa się z polskich muzyków sesyjnych i koncertuje od 2006 roku.

Źródło: www.momotorkiestra.pl

Wszystkie kompozycje tworzone dla zespołu przez Tomasza Momota cieszą się uznaniem znakomitych wykonawców i prezentowane są w prestiżowych salach koncertowych na terenie całej Polski. Współpracę z Tomasz Momot Orkiestra podejmowało wielu artystów i zespołów cenionych na polskiej scenie muzycznej. Wśród nich Znaleźli się m.in.: Beata Kozidrak, Artur Gadowski, Krzysztof Cugowski, Kayah, Mieczysław Szcześniak, Urszula, Piotr Cugowski, Małgorzata Ostrowska, Kuba Badach, Katarzyna Cerekwicka, Justyna Steczkowska, Sławek Uniatowski, Krystyna Prońko, Tomasz Korpanty.

Tomasz Momot Orkiestra bierze udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych i wydarzeniach kulturalnych. W repertuarze big-bandu znajdują się standardy muzyki jazzowej, muzyka rozrywkowa oraz utwory autorskie dyrygenta prezentowane podczas tras koncertowych po całym kraju. Muzykę TMO możemy też usłyszeć na licznych płytach nagrywanych zarówno samodzielnie, jak i przy współudziale wybitnych artystów polskiej estrady.

Na niedzielnym koncercie do TMO dołączy reprezentacja innej formacji – Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie, która od niedawna działa w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka”, pod batutą jej założyciela Tomasza Momota. Orkiestrę tworzą studenci i uczniowie, głównie lubelskich szkół i uczelni.

Źródło: www.umcs.pl

Po raz pierwszy młodych muzyków można było usłyszeć na koncercie CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA, który odbył się 10 czerwca 2021 roku. Podczas występu zespołowi towarzyszyli m.in. wokaliści z Wydziału Artystycznego UMCS (studenci i wykładowcy), reprezentacja Akademickich Chórów Lubelskich, tancerze z Akademii Musicalu „Chatki Żaka” oraz tancerze z Grupy Tanecznej „Zmysł”. Warto zaznaczyć, że do swojego debiutu Orkiestra przygotowywała się tylko 3 tygodnie! Pierwszy otwarty występ miał miejsce podczas plenerowej imprezy „Siema Żaki!”. Wydarzenie to zrealizowano we współpracy „Chatki Żaka” z Centrum Kultury w Lublinie oraz Miastem Lublin. Koncert w centralnym punkcie miasta (na placu Litewskim) spotkał się z bardzo dobrym odbiorem.

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Baranowska
    Data dodania
    29 sierpnia 2022