Piknik Pracowników UMCS: Natalia Wilk

Przedstawiamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym Pikniku Pracowników UMCS.

Natalia Wilk jest absolwentką wokalistyki na kierunkach: Jazz i muzyka estradowa UMCS w klasie mgr Krystyny Prońko (studia I st.) oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności muzyka rozrywkowa w klasie śpiewu dr Moniki Malec-Piotrowskiej (studia II st.). Dyplom doktora sztuki otrzymała w 2022 roku w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Muzyki UMCS.

Fot. Krzysztof Werema

Od 2008 roku jej kariera zawodowa nieustannie pnie się w górę. W jej aktywności muzycznej wyróżnić należy współpracę z Włodkiem Pawlikiem zdobywcą nagrody Grammy, który osobiście zaprosił Natalię Wilk do swoich sześciu autorskich projektów. Na stałe współpracuje i współtworzy projekty także z Tomaszem Momotem(Tomasz Momot Orkiestra). Niezliczona ilość koncertów sprawia, że artystka podczas edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych może przekazać cenną wiedzę, pasję i podzielić się dużym doświadczeniem, które jest ważnym aspektem w sztuce muzycznej. W 2017 roku wśród nielicznych została odznaczona przez Prezydenta Miasta Krzysztofa Żuka Medalem 700-lecia Miasta Lublin.

Natalia Wilk miała okazję sprawdzić się w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych oraz repertuarze, począwszy od piosenki literackiej i aktorskiej przez wielogłosowe brzmienia, muzykę jazzową i rozrywkową, do żywiołowych aranżacji. Występowała u boku wielu znanych artystów, m.in.: Krystyny Prońko, Włodka Pawlika, Tomasza Momota, Marka Bałaty, Marka Stefankiewicza, Marcina Pospieszalskiego, Doroty Miśkiewicz, Kayah, Kuby Badacha, Tomasza Korpantego, Sławka Uniatowskiego, Krzysztofa Cugowskiego, Piotra Cugowskiego, Artura Gadowskiego, Beaty Kozidrak, Urszuli, Katarzyny Cerekwickiej, Piotra Schmidta, Klary, Łukasza Jemioły.

Podczas występu na scenie Pikniku UMCS Natalii na instrumentach klawiszowych będzie towarzyszył Tomasz Momot.

Źródło: Paweł Waga

Tomasz Momot jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicachw klasie kompozycji – aranżacji prof. Andrzeja Zubka. W 2014 roku w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, a w 2019 roku doktora habilitowanego. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Muzyki UMCS, kierownik Instytutowego Zespołu Badawczego na Wydziale Artystycznym UMCS oraz kurator linii Dźwięk ACKiM „Chatka Żaka”. Muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista i producent muzyczny.Prowadzi własny big-band – Tomasz Momot Orkiestra – złożony z polskich muzyków sesyjnych, z którymi stale koncertuje i nagrywa płyty, uczestnicząc w ró­żnorodnych wydarzeniach muzycznych.

Źródło: Paweł Waga

Wszechstronna działalność Tomasza Momota zyskała szerokie uznanie zarówno w kręgach akademickich, jak i w polskim środowisku muzycznym. Jako autor i aranżer kilkuset kompozycji na zróżnicowane składy – od kameralnych, złożonych z wokalu i fortepianu, po bardzo rozbudowane, przedstawiane przez orkiestry klasyczne, chóry czy big-bandy – wielokrotnie gościł w prestiżowych salach koncertowych w całej Polsce. Wydarzenia z jego udziałem, przy współpracy wielu uznanych artystów polskiej i światowej estrady, były rejestrowane przez stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe, a także wykorzystywane do nagrań płytowych.

Wśród artystów, z którymi Tomasz Momot współpracował na przestrzeni wieloletniej działalności muzycznej, znaleźli się m.in.: Justyna Steczkowska, Beata Kozidrak, Kayah, Mieczysław Szcześniak, Artur Gadowski, Małgorzata Ostrowska, Krystyna Prońko, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Cugowski, Sławek Uniatowski, Urszula, Paweł Kukiz, Zbigniew Wodecki, Tomasz Korpanty, Halina Frąckowiak, a także zespoły: IRA, In-Grid, Kashmir, Cate Likes Candy.


Więcej informacji na temat Pikniku Pracowników UMCS

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Baranowska
    Data dodania
    26 sierpnia 2022