Możliwość tworzenia kursów w platformie NAVOICA

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej podpisał umowę o współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym.

W ramach nawiązanej współpracy pracownicy Uniwersytetu zyskali możliwość bezpłatnego tworzenia, zamieszczania, nadzorowania i prowadzenia na Platformie NAVOICA (https://navoica.pl) kursów edukacyjnych typu MOOC (Massive Open Online Courses).

NAVOICA jest platformą edukacyjną z otwartymi bezpłatnymi kursami e-learningowymi polskich uczelni i instytucji. Oferta obejmuje asynchroniczne szkolenia online do samodzielnej nauki. Publikacja kursów umożliwi naszym pracownikom popularyzację nauki oraz promowanie wyników swoich badań i zainteresowań; ponadto przyczyni się także do promocji naszego Uniwersytetu.

Platforma jest własnością Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pracownicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej mogą bezpłatnie i bez ograniczeń tworzyć i publikować kursy na platformie NAVOICA (w tym w ramach pozyskanych zewnętrznych grantów).

Technicznym i metodycznym wsparciem dla pracowników UMCS w zakresie tworzenia kursów MOOC oraz ich administrowaniem zajmuje się Biuro ds. Zdalnego Kształcenia UMCS Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów - tel. (81) 537 61 81 ; e-mail: kampus@umcs.pl.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    21 lipca 2022