Lublin Business Run 2017 za nami

W niedzielę 3 września odbyła się 6. edycja Poland Business Run. Rywalizacja toczyła się w 8 polskich miastach, w tym po raz pierwszy w Lublinie. Na starcie pojawiła się także reprezentacja Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Nasza sztafeta uplasowała się na 22. miejscu.

Poland Business Run to charytatywny wyścig, który pomaga osobom po amputacjach. Pieniądze zbierane w Lublinie mają zostać przeznaczone na zakup endoprotezy dla Mateusza Krzeszczyka, który w wieku 9 lat stracił nogę.

W naszym mieście w zawodach wzięło udział prawie 90 drużyn! Każda z nich składała się z 5 zawodników. Skład sztafety “UMCS Biega” stanowili: Damian Szacawa, Anna Grzegorczyk, Monika Hejduk, Andrzej Mazur oraz Przemysław Matuła. Rywalizację ukończyli na 22. miejscu, uzyskując czas 01:17:48. Zwyciężył zespół “lubelskibiegacz.pl TEAM” z czasem 00:55:59.

Oprócz Lublina biegacze ścigali się także w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

Zawody oprócz wymiaru charytatywnego mają za zadanie promocję zdrowego stylu życia oraz integracji społeczności lokalnej z biznesem. Od pierwszej edycji tego przedsięwzięcia pomóc udało się już 138 osobom.

Autor: K.W.

Źródło: azs.umcs.pl

    Aktualności

    Data dodania
    11 września 2017