Konkurs na międzynarodowe projekty badawcze: Recovery, Renewal and Resilience in a Post-Pandemic World

Centrum Współpracy Międzynarodowej pragnie poinformować o ogłoszonym we współpracy z siecią Trans-Atlantic Platform (T-AP) for Social Sciences and Humanities nowym konkursie na międzynarodowe projekty badawcze pn. Recovery, Renewal and Resilience in a Post-Pandemic World (RRR Call 2021). W ramienia Polski konkurs obsługiwany będzie przez Narodowe Centrum Nauki.

O finansowanie w konkursie mogą ubiegać się konsorcja międzynarodowe złożone z minimum 3 zespołów badawczych z co najmniej 3 krajów biorących udział w konkursie, z obu stron Atlantyku.

Kraje i agencje uczestniczące w konkursie:

Brazylia (FAPESP), Chorwacja (HRZZ), Finlandia (AKA), Francja (ANR), Kanada (FRQSCIDRC*, SSHRC), Kolumbia (MINCIENCIAS), Niemcy (BMBF/DLR-PTDFG), Polska (NCN), Republika Południowej Afryki (NRF), USA (NSF), Szwajcaria (SNSF), Wielka Brytania (UKRI-AHRCUKRI-ESRC)

* International Development Research Centre Canada (IDRC) zapewnia finansowanie dla naukowców z Belize, Boliwii, Kostaryki, Dominikany, Salwadoru, Ekwadoru, Gwatemali, Hondurasu, Nikaragui, Panamy, Paragwaju oraz Peru.

Konkurs sieci T-AP pn. Recovery, Renewal and Resilience in a Post-Pandemic World (RRR) ma na celu odniesienie się do kluczowych luk w zrozumieniu dynamiki i złożoności średnio- i długoterminowego wpływu pandemii COVID-19 na życie społeczne.

Zrozumienie powyższych powinno poszerzyć  wiedzę w zakresie sposobów łagodzenia negatywnych skutków pandemii COVID-19 w wymiarze społecznym oraz wesprzeć odbudowę świata w post-pandemicznej rzeczywistości.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszym portalu: LINK


Centrum Współpracy Międzynarodowej
Rektorat, pokój 1207
tel. 81 537 53-86, 54-98, 54-58
e-mail: cwm@umcs.pl
facebook: @cwmUMCS 
www.projektybadawcze.umcs.pl/miedzynarodowe 

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    16 kwietnia 2021