Koncert „Jesteśmy razem” z okazji 52-lecia istnienia UŚ

Szanowni Państwo!

8 czerwca 2020 roku obchodzić będziemy 52-lecie istnienia Uniwersytetu Śląskiego oraz jego działalności naukowej i dydaktycznej, a także pracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego.

Dotychczas świętowaliśmy kolejne rocznice, zapraszając do udziału w koncercie akademickim w sali koncertowej. Ze względu na pandemię koronawirusa takie spotkanie wspólnoty akademickiej i jej przyjaciół niestety nie będzie możliwe, dlatego zapraszamy na koncert w przestrzeni wirtualnej. Uniwersytet Śląski przygotował wyjątkowy występ pt. „Jesteśmy razem”, który został nagrany w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Udowadniamy, że wspólnotę Uniwersytetu tworzą ludzie gotowi w tak trudnych czasach do dzielenia się twórczością z całym społeczeństwem. W czasach zagrożenia epidemicznego wspólnota naszej uczelni dała świadectwo solidarności i odpowiedzialności. Dziękuję wszystkim nauczycielom akademickim, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi, doktorantom i studentom za zrozumienie powagi sytuacji, dostosowanie się do nowych warunków pracy i studiowania, poświęcenie oraz gotowość do niesienia wzajemnej pomocy.

Życzę Państwu zdrowia i niezachwianej wiary w dobrą przyszłość, a podczas premiery koncertu (poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku, godz. 20.00, youtube.com/UniwersytetSlaski) po raz pierwszy zorganizowanego w formie zdalnej, niezapomnianych muzycznych wrażeń. Szczególnie w tym trudnym okresie musimy być razem, wspierać się i okazywać sobie życzliwość – to wyjątkowy moment, niemający precedensu w historii uczelni. Choć jesteśmy osobno, bądźmy razem.

Z wyrazami szacunku
prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk
Rektor Uniwersytetu Śląskiego


Źródło: Sekretariat Rektora UMCS

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    27 maja 2020