Dyrektor z Elsevier o publikacjach naukowych i polityce wydawniczej

Kolegium Rektorskie UMCS serdecznie zaprasza na spotkanie z Tomaszem Psonką – Dyrektorem ds. Rozwiązań Badawczych w Europie Środkowo-Wschodniej w wydawnictwie Elsevier. Wydarzenie poświęcone będzie publikacjom naukowym oraz polityce wydawniczej i odbędzie się 23 lutego br. (czwartek) o godz. 9:30 w sali nr 103 (I piętro) na Wydziale Ekonomicznym UMCS.

Tomasz Psonka jest menedżerem z 20-letnim doświadczeniem w szeroko rozumianej branży usług informacyjnych. Zdobywał doświadczenie m.in. w takich firmach jak Konica Minolta, MathWorks (MATLAB, Simulink). Obecnie pracuje w Elsevier jako Dyrektor ds. Rozwiązań Badawczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Pasjonuje go tematyka ewaluacji nauki na poziomie krajowym oraz zarządzanie informacją naukową.

Elsevier to firma zajmująca się analizą i udostępnianiem danych oraz informacji naukowej, a także jedno z największych światowych wydawnictw naukowych. Jest właścicielem i twórcą rozwiązań i narzędzi on-line dla naukowców i pracowników sektora akademickiego. Wśród najpopularniejszych znajdują się: platforma on-line ScienceDirect, naukowa baza danych Scopus, narzędzia SciVal i Mendeley oraz platforma Reaxys.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    20 lutego 2023