„Profesura i Popkultura” w czwartek (27.02)

Pamięć w popkulturze

Po kilku tygodniach przerwy „Profesura i Popkultura” jednak nie da o sobie zapomnieć!

No właśnie - w dobie ciągłego, niemal permanentnego rejestrowania i cyfrowego zapisywania wszystkiego dostęp do pamięci: wydarzeń, faktów, archiwów, danych wydaje się niemal nieograniczony. Jednocześnie jednym z podstawowych praw internetu jest dziś prawo do… bycia zapomnianym. Wszechobecne procesory, kamery i mikrofony wciąż jednak rejestrują nasze cyfrowe ślady, a dostęp do wiedzy i danych wydaje się dziś łatwiejszy niż kiedykolwiek. 

Jaką kondycję w świecie, który nieustannie tworzy swoją cyfrową kopię, ma dziś nasza pamięć? Nie tylko ta codzienna, ale także historyczna, kulturowa, zwyczajowa, a nawet systemowa i ustrojowa? Czy sami musimy jeszcze o czymś pamiętać, żeby nie pozostać zapomnianym? Czy też, zalewani potokami różnej maści informacji, wolimy zapominać, by zbliżać się do pamięci absolutnej…?

Zapraszają medioznawcy - wykładowcy Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS: uczony w piśmie Jan Hudzik, (pół)wytrawny znawca przedmiotu Piotr Celiński, aforysta dyplomowany Przemysław Wiatr oraz uczony w mowie Marcin Sanakiewicz. 

„Profesura i Popkultura” w czwartek (27.02) o godz. 19.00, na żywo, tylko w Radiu Centrum 98.2FM.

    Aktualności

    Autor
    Artur Popławski
    Data dodania
    27 lutego 2020