Życie na krawędzi - oszukać śmierć. Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie pt. "Życie na krawędzi - oszukać śmierć" organizowane na Wydziale Politologii naszej uczelni przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego UMCS, Legię Akademicką oraz sam Wydział Politologii. W spotkaniu autorskim wezmą udział osoby związane z korespondencją wojenną i sportami ekstremalnymi: Bianka Zalewska (korespondent wojenny), Piotr Tomala (himalaista uczestnik zimowej wyprawy na K2 i działań ratunkowych pod Nanga Parbat), Damian Duda (korespondent wojenny, wiceprezes stowarzyszenia LA). Spotkanie odbędzie się 7 maja 2018 r. w Auli Wydziału Politologii UMCS (plac Litewski 3, Lublin) o godzinie 18.00.

Czy zastanawiało Cię, czemu ludzie ryzykują swoje życie, balansując na granicy życia i śmierci? Co prowadzi ich tam, skąd wielu nie wraca? Jak dużo są gotowi zrobić, gdy w grę wchodzi przetrwanie? Zapraszamy na spotkanie autorskie pt. „Życie na krawędzi - oszukać śmierć”, podczas którego będzie można poznać trzy różne światy - zabójcze, ale i uzależniające.

O swojej ciągłej walce, w której często stawką jest życie, opowiedzą:

Bianka Zalewska - polska dziennikarka wojenna wielokrotnie pracująca na terenie działań zbrojnych (Ukraina, Syria, Irak). Ciężko ranna na wschodzie Ukrainy, podczas walk między armią ukraińską a separatystami. Wyrywając się z objęć śmierci, pokazuje świat, gdzie każdego dnia cierpienie staje się chlebem powszednim.

Piotr Tomala - alpinista i himalaista, zdobywca dwóch ośmiotysięczników, szef Klubu Wysokogórskiego Lublin oraz członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Brał udział w narodowej wyprawie na K2. Ścigając się ze śmiercią, uczestniczył w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, na trwale zapisując się w panteonie górskich wojowników.

W trakcie spotkania nastąpi otwarcie wystawy fotografii pt. "W walce z cywilizacją śmierci", ukazującej heroiczną i niejednokrotnie samotną walkę narodu kurdyjskiego z Państwem Islamskim. Wystawę oglądać będzie można od 8 do 22 maja w holu Wydziału Politologii UMCS.

Autor wystawy: Damian Duda - nauczyciel akademicki, żołnierz służby czynnej, wiceprezes stowarzyszenia Legia Akademicka. Jako medyk pola walki wielokrotnie przebywał na frontach współczesnych konfliktów zbrojnych (Ukraina, Syria, Irak).

Więcej szczegółów na Facebooku: wydarzenie "Życie na krawędzi - oszukać śmierć. Spotkanie autorskie"


Źródło:

Jakub Gering
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Legia Akademicka

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    7 maja 2018