Zmarł dr Bogusław Pawłowski

W dniu 28 grudnia 2020 r. odszedł od nas dr Bogusław Pawłowski, tata dr hab. Konrada Pawłowskiego. Należał do "ojców założycieli" naszego Wydziału i Instytutu. Obok późniejszych śp. profesorów Edwarda Olszewskiego i Ziemowita Jacka Pietrasia należał do pierwszych pracowników utworzonego w UMCS w 1964 roku Studium Nauk Politycznych, przekształconego w późniejszych latach w obecny Wydział Politologii i Dziennikarstwa oraz obecny Instytut Nauk o Polityce i Administracji.
Pan dr Bogusław Pawłowski z wykształcenia był historykiem, ale z pasji twórczej politologiem. Pracował w Zakładzie Ruchów Politycznych. Był autorem dziesiątek publikacji zwłaszcza o tematyce myśli społecznej Kościoła Rzymsko-Katolickiego oraz ruchów społecznych i politycznych. W 2009 roku przeszedł na emeryturę.
Pan dr Bogusław Pawłowski pozostanie w naszej pamięci jako "ojciec założyciel" naszego Wydziału i Instytutu, wzorowy nauczyciel akademicki, niezwykle rzetelny badacz i bardzo życzliwy kolega. Cześć Jego pamięci. Pana dr hab. Konrada Pawłowskiego prosimy o przyjęcie wyrazów współczucia.
 
Marek Pietraś
Wojciech Ziętara

    Aktualności

    Autor
    Artur Popławski
    Data dodania
    29 grudnia 2020