Zaproszenie do udziału w IV edycji konferencji z cyklu "Media in America, America in Media"

Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję międzynarodowej konferencji z cyklu Media in America, America in Media organizowanej przez Katedrę Anglistyki i Amerykanistyki oraz Katedrę Komunikacji Medialnej UMCS pod patronatem Polskiego Towarzystwa Retorycznego. Konferencja w formacie online odbędzie się w dniach 23-24 marca 2023 roku na platformie Teams.

Miło nam ogłosić, że w nawiązaniu do tematu tegorocznej konferencji pt. „Mind, Body and Earth”, wykład gościnny wygłosi Alexa Weik von Mossner z Uniwersytetu w Klagenfurcie. Jest to uznana badaczka zjawisk kulturowych dotyczących związków człowieka ze środowiskiem w ujęciu kognitywnym, ze szczególnym uwzględnieniem afektu i emocji. W styczniu 2023 roku ukazała się jej pierwsza powieść Fragile. Autorka przenosi nas w niej do Nowego Jorku z niedalekiej przyszłości, w którym osłonięty falochronami Manhattan jest zielony, czysty i kwitnący, ale wschodnie dzielnice zostały oddane w ręce wznoszącego się Atlantyku. Podobnie jak powieść, tematyka konferencji również nawiązuje do kondycji współczesnego człowieka w obliczu "permakryzysu" (słowo roku 2022 słownika Collinsa), czyli stanu ciągłego poczucia (de)presji w związku z nieustającym pasmem globalnych wyzwań - od pandemii i wojny po inflację czy zmiany klimatyczne.

 Zapraszamy do podzielenia się swoją perspektywą na temat tego, jak współczesne media konceptualizują kondycję człowieka w XXI wieku i jak zmieniają tradycyjne podejście do poznawczych, umysłowych, fizycznych i emocjonalnych reakcji na szybko zmieniające się środowisko człowieka. 

Zgłoszenia 20-minutowych prezentacji w języku angielskim prosimy przesyłać przez formularz online do 15 lutego 2023 roku. Wydarzenie jest bezpłatne. Szczegóły prezentujemy na stronie internetowej konferencji.


Publikacja: Mamy przyjemność ogłosić współpracę z dwoma recenzowanymi czasopismami typu open access: Res Rhetorica oraz New Horizons in English Studies. Termin składania pełnych artykułów upływa 31 maja 2023 roku. Publikacja tomów pokonferencyjnych przewidziana jest na rok 2023 (NHES) i 2024 (RR).


Ze względu na interdyscyplinarny charakter konferencji, zaproszenie kierujemy do przedstawicieli wszystkich dyscyplin naukowych zajmujących się tematyką mediów „w” Ameryce oraz „o” Ameryce.


Komitet Naukowo-Organizacyjny:

dr Anna Bendrat
dr Elżbieta Pawlak-Hejno
dr Lidia Kniaź-Hunek
mgr Patrycja Winiarczyk

    Aktualności

    Data dodania
    23 stycznia 2023