Zapraszamy na spotkanie z red. J. Haszczyńskim

Spotkanie w ramach cyklu „Świat w polskich mediach 2016"

We środę, 27 kwietnia o godz. 11.30 w sali 115 (sala Rady Wydziału) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Świat w polskich mediach 2016". Tym razem gościć będziemy redaktora Jerzego Haszczyńskiego, kierownika Działu Zagranicznego dziennika "Rzeczpospolita".
Spotkanie poświęcone będzie pracy komentatora spraw międzynarodowych i zagrożeniom bezpieczeństwa współczesnego świata.
 
Jerzy Haszczyński - pracuje w dzienniku „Rzeczpospolita”od roku 1991, od 2000 kieruje Działem Zagranicznym. Był korespondentem „Rzeczpospolitej” w Niemczech. Za reportaż Tajemnice pomarańczowej rewolucji napisany wspólnie z Mają Narbutt, Pawłem Reszką i Tatianą Serwetnyk, nagrodzony Nagrodą imienia Kazimierza Dziewanowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W  2005 nominowany wraz z Katarzyną Zuchowicz i Piotrem Zychowiczem do nagrody miesięcznika „Press” za teksty piętnujące używanie przez media zagraniczne określenia „polskie obozy zagłady”. Za akcję przeciw „polskim obozom” otrzymał wraz z działem zagranicznym „Rzeczpospolitej” Nagrodę Główną SDP w 2005. Publikacje książkowe: Pamięć europejska czy narodowa. Spór o Centrum przeciwko Wypędzeniom, P. Lisicki, J. Haszczyński (red.),  Warszawa 2003, Nie tylko pani Steinbach, Warszawa 2003, Mój brat obalił dyktatora, Warszawa 2012.
 
„Świat w polskich mediach” to cykl spotkań z dziennikarzami i komentatorami zajmującymi się publicystyką międzynarodową.
 

    Aktualności

    Autor
    Anna Belka
    Data dodania
    25 kwietnia 2016