Wizyta studyjna na Uniwersytecie Islandzkim

W dniach 11-17 września br. prof. Maria Marczewska-Rytko z Wydziału Politologii przebywała z wizytą studyjną w Instytucie Administracji Publicznej i Polityki Uniwersytetu Islandzkiego. Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością dydaktyczną oraz naukowo-badawczą i organizacyjną Instytutu oraz nawiązanie współpracy. Prof. M. Marczewska-Rytko uczestniczyła w debatach na temat Brexitu oraz zmian w konstytucji Islandii. Wzięła udział w oficjalnym spotkaniu pracowników Uniwersytetu Islandzkiego z rektorem w związku z inauguracją roku akademickiego. Wizyta odbyła się w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, a jej efektem jest idea wspólnego projektu.

Fot. 1. Prof. Maria Marczewska-Rytko z dyrektor Instytutu Administracji Publicznej i Polityki Uniwersytetu Islandzkiego Sjöfn Vilhelmsdóttir (Gimli, 12.09.2016).

Fot. 2. Zdjęcie z wykład prof. Eugenio F. Biaginiego z Cambridge na temat: „Democracy and the ‘national interest’: the making and the unmaking of the UK, 1707-2016” i dyskusji na temat Brexitu (Main Building, 15.09.2016).

Fot. 3. Zdjęcie z debaty poświęconej zmianom w konstytucji Islandii (Nordic House, 16.09.2016).

    Aktualności

    Autor
    Małgorzata Jaruga
    Data dodania
    28 września 2016