V Kongres Archiwów Społecznych - zaproszenie do udziału

Serdecznie zapraszamy całą społeczność akademicką UMCS do udziału w V Kongresie Archiwów Społecznych! To trzy dni warsztatów, spotkań i prezentacji poświęcone historii mówionej: przeprowadzaniu wywiadów z osobami dzielącymi się swoją opowieścią o historii.

Wydarzenie odbędzie się w murach Wydziału Politologii i Dzienikarstwa UMCS, w dniach 29.09–1.10.2023 roku. Kongresowi towarzyszyć będą wydarzenia, które pozwolą lepiej poznać historię Lublina: tematyczne spacery z przewodnikiem, odwiedziny w Baobabie i Archiwum Państwowym, spektakl teatralny.

Warsztaty pomogą uczestnikom Kongresu przygotować się do przeprowadzania wywiadów historii mówionej. W trakcie prezentacji można będzie poznać archiwa społeczne, które specjalizują się w gromadzeniu wywiadów historii mówionej, oraz projekty artystyczne i kulturalne, bazujące na relacjach. 

W Kongresie można wziąć udział zarówno stacjonarnie, jak i online poprzez platformę kongres.cas.org.pl. Na platformie dostępny jest formularz do zapisu stacjonarnego i online, pełny program wydarzeń oraz informacje praktyczne.

Większość wydarzeń Kongresu będzie tłumaczona na język ukraiński oraz Polski Język Migowy. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Zapisz się już teraz!


Więcej informacji o wydarzeniu pod LINKIEM.


Organizatorem wydarzenia jest Centrum Archiwistyki Społecznej. Partnerem Kongresu jest Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS. 

    Aktualności

    Data dodania
    19 września 2023