Świat w Polskich Mediach - zaproszenie na spotkanie

W środę, 29 kwietnia o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Politologii (sala 115, Pl. Litewski 3) odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Świat w Polskich Mediach”. Tym razem gościć będziemy Grzegorza Ślubowskiego, redaktora naczelnego Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia, prowadzącego audycję „Więcej Świata” w I Programie PR.

Pierwsza część spotkania będzie dotyczyła zagadnień dziennikarskich, w części drugiej będzie mowa o przyczynach i przebiegu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Redaktor Grzegorz Ślubowski należy do najbardziej znanych polskich dziennikarzy zajmujących się problematyką międzynarodową. Specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej. Stale współpracuje z TVP INFO, pisał reportaże ze Wschodu dla tygodnika WPROST. Przez 6 lat był korespondentem w Moskwie, skąd relacjonował m.in. katastrofę okrętu podwodnego „Kursk”, tragiczne wydarzenia w teatrze na Dubrowce oraz w Biesłanie. Sytuację w Rosji, Gruzji, na Ukraina i Białorusi starał się pokazywać nie tylko przez pryzmat wielkiej polityki, lecz również z punktu widzenia zwykłych ludzi. Dzisiaj dba, by słuchacze radiowej Jedynki wiedzieli co się dzieje na świecie, dzięki treściom przekazywanym w sposób przystępny i zrozumiały, a jednocześnie kompetentny.

„Świat w polskich mediach” to cykl spotkań z dziennikarzami i komentatorami zajmującymi się publicystyką międzynarodową. Kolejnymi gośćmi będą  Agnieszka Romaszewska-Guzy (Biełsat TV) i Maciej Wierzyński (TVN24 BiŚ).

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    27 kwietnia 2015