Świat w polskich mediach

W środę, 20 maja o godz. 11.30 w sali 115 (sala Rady Wydziału) odbędzie się czwarte spotkanie z cyklu „Świat w polskich mediach”. Tym razem gościć będziemy Agnieszkę Romaszewską-Guzy, Dyrektor Biełsat TV.

Spotkania poświęcone będzie funkcjonowaniu Biełsat TV oraz sytuacji na Białorusi w kontekście konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Agnieszka Romaszewska-Guzy jest polską dziennikarką prasową i telewizyjną oraz pomysłodawczynią i dyrektorką telewizji Biełsat – pierwszej i jak dotąd jedynej, niezależnej telewizji nadającej na Białorusi. Do 1989 roku współpracowała ze środowiskami opozycyjnymi. W 1987 roku ukończyła studia w Instytucie Historii UW. W trakcie studiów doktoranckich w Stanach Zjednoczonych była stażystką w prestiżowych tytułach: „The Washington Times”, „The Washington Post” i w tygodniku „The New Republic”. Od roku 1992 roku związana jest z Telewizją Polską. Przez lata pracowała w TVP między innymi w charakterze szefa reporterów, zastępcy szefa Wiadomości TVP, reportera krajowego, wydawcy Wiadomości, a także korespondenta i reportera międzynarodowego. Pełniła również obowiązki dyrektora TVP Polonia i dyrektora oddziału TVP w Białymstoku. Jest związana ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich, obecnie pełni funkcję jego wiceprezesa. Od sierpnia 2013 roku jest członkiem zarządu  Europejskiej Federacji Dziennikarzy (EFJ).

 „Świat w polskich mediach” to cykl spotkań z dziennikarzami i komentatorami zajmującymi się publicystyką międzynarodową.

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    20 maja 2015