Spotkanie z red. Markiem Skowronkiem | Odcienie dziennikarstwa

Studenckie Koło Dziennikarskie UMCS oraz redakcja magazynu Polformance mają przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich Studentów, Doktorantów oraz Pracowników Naukowych na pierwsze spotkanie z cyklu: Odcienie dziennikarstwa. Proponujemy niszowe dziedziny dziennikarstwa i badamy specyfikę różnorodnych gatunków medialnych“, realizowanego w ramach drugiej części projektu naukowego, finansowanego z Grantu Władz Rektorskich.

Pierwszym Gościem cyklu spotkań będzie Pan Marek Skowronek - redaktor naczelny Akademickiego Radia Centrum.

W zawodzie dziennikarza Pan Redaktor zdobywa doświadczenie już od 1989 roku. Pierwsze kroki stawiał w redakcji informacji Radia Lublin, skąd kilka lat później, ciężką pracą awansował na stanowisko redaktora naczelnego lubelskiego dwutygodnika o zasięgu ogólnopolskim „Przegląd Akademicki“.

Jego przygoda z Radiem Centrum zaczęła się bardzo niewinnie - od projektu autorskiej audycji radiowej o zdrowiu, którą stworzył, będąc cenionym dziennikarzem sportowym. Jednakże to właśnie to miejsce, po ponad 30 latach dziennikarskiej działalności, stało się dla niego drugim domem, gdzie Pan Marek Skowronek już nie tylko zajmuje zaszczytne miejsce redaktora naczelnego, ale gdzie pełni również funkcję mentora i wychowawcy młodego pokolenia dziennikarzy.

Na spotkaniu z Panem Redaktorem każdy ze Słuchaczy będzie miał okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na tematy związane z zawodem dziennikarza, poznać nieco więcej tajników pracy na stanowisku redaktora naczelnego stacji radiowej, a także zadać własne, nurtujące go pytania (do czego jak najbardziej zachęcamy).


Informacje praktyczne

Termin: 30 marca 2023 r., godz. 13:00

Miejsce: Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS (ul. Głęboka 45), aula A.1.08

Wstęp wolny.

    Aktualności

    Data dodania
    29 marca 2023