Spotkanie otwarte z Konradem Piaseckim - prowadzącym program „Kawa na ławę” w TVN24

Studenckie Koło Dziennikarskie serdecznie zaprasza wszystkich studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych na spotkanie otwarte z Panem Konradem Piaseckim – dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Wydarzenie jest kolejnym w serii otwartych spotkań z przedstawicielami kunsztu dziennikarskiego, organizowanych przez SKD UMCS.

Konrad Piasecki jest dziennikarzem o wieloletnim doświadczeniu – w latach 90. był reporterem Radia Kolor, po czym został zatrudniony w RMF FM, gdzie w latach 2006-2016 był reporterem politycznym i prowadzącym codzienną poranną rozmowę „Kontrwywiad RMF FM”. W latach 2008-2018 prowadził w TVN program publicystyczny „Piaskiem po oczach”, omawiał również z publicystami bieżące wydarzenia polityczne.

Publikuje się w wielu dziennikach i czasopismach, jego artykuły ukazują się m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym” i szeregu innych.

W 2015 został wyróżniony tytułem Dziennikarza Roku przez jury dziennikarskie miesięcznika „Press”. W 2018 ukazała się jego książka pt. „Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza”, w której zawarł historie najważniejszych momentów w polskiej polityce, których był bezpośrednim świadkiem.


Na spotkaniu każdy chętny będzie mógł zadać Panu Konradowi Piaseckiemu własne pytania o zawodzie dziennikarza, zakulisowych historiach i anegdotach dotyczących przełomowych momentów ostatnich 25 lat z perspektywy kogoś, kto przyglądał im się naprawdę z bliska!

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia 2023 r. o godz. 17:00 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS (ul. Głęboka 45) w Auli A.1.15.

Wstęp wolny!

    Aktualności

    Data dodania
    23 stycznia 2023