Spotkanie Akademickiego Dyskusyjnego Klubu Książki

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów, miłośników literatury i czytania na drugie w tym roku spotkanie Akademickiego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się pod hasłem „Książki o miłości".

Termin: środa, 14 lutego br., o godz. 15.00

Miejsce: Biblioteka Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS, ul. Głęboka 45

Wstęp wolny!


MIŁOŚĆ od wieków równie intensywnie rozpatrywana przez artystów, co przez filozofów i psychologów. Bohaterka tysięcy filmów, piosenek, wierszy i traktatów. Z pewnością nie jedno ma imię, Bywa: romantyczna, platoniczna, przyjacielska, agape, własna, matczyna, rodzicielska, dojrzała, erotyczna, ale i trudna, niespełniona, toksyczna, niszcząca, destrukcyjna, egoistyczna etc. Może przyprawiać o uśmiech, motyle w brzuchu, ale też łzy i dreszcze (niekoniecznie rozkoszy).

W książkach znajdziemy jej różne oblicza: od takich, która sprawiają, że chce się przenosić góry, po te, które powodują, że trudno wstać z łóżka, od historii ulotnych, młodzieńczych „pierwszych miłości”, po takie, które trwają „aż po grób”.

To one będą bohaterkami najbliższego spotkania - książki o miłości. Nierzadko wyśmiewane i deprecjonowane, nazywane nieobyczajnymi, gorszącymi, szkodliwymi, „literaturą dla kucharek”, od dekad stanowią jednak jeden z najchętniej czytanych gatunków [Zob. raporty o społecznym zasięgu książki w Polsce Instytutu Książki i Czytelnictwa BN w Warszawie], a w wersji young adult romance przeżywają obecnie okres rynkowej prosperity.

Dlaczego tak chętnie je czytamy? Do czego są nam potrzebne? Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się opowieściami na temat książek o miłości i tych, którzy poszukują lekturowych inspiracji.

Jak zwykle nie zabraknie dobrej kawy, słodkości i miłych gadżetów.


Organizatorem spotkania jest Katedra Informatologii Bibliologii i Edukacji Medialnej w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    9 lutego 2024