Salon POLITYKI - zaproszenie na debatę

Wydział Politologii, Tygodnik POLITYKA, Miasto Lublin i Teatr Powszechny w Warszawie zapraszają do udziału w dyskusji "Wolność, równość, wyobraźnia. Inna Rzeczpospolita jest możliwa".

Spotkanie odbędzie się w 99. rocznicę powstania Tymczasowego Rządu Ludowego Ignacego Daszyńskiego - 7 listopada (wtorek) o godz. 17:00 w auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii. Nie będziemy jednak rozmawiać o historii, lecz podejmiemy problem, który tak mocno wybrzmiał podczas Kongresu Kultury 2016, problem braku narracji republikańskiej - opowieści, która łączyłaby mieszkańców Polski  wokół idei Rzeczypospolitej. Czy taka narracja w ogóle jest możliwa i z jakich elementów powinna się składać? Na ile w jej tworzeniu można czerpać z idei sprzed 99 lat i jak w tej pracy wykorzystać rok jubileuszowy, którego zwieńczeniem będzie 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę?

W dyskusji wezmą udział: Henryka Strojnowska (Kongres Kobiet), prof. dr hab. Iwona Hofman (Dziekan Wydziału Politologii UMCS), Klaudia Waryszak-Lubaś (tbc), dr hab. Jan Sowa (Uniwersytet Warszawski), dr Krzysztof Żuk (Prezydent Miasta Lublin).

Debatę przygotował Wydział Politologii UMCS, Miasto Lublin oraz Teatr Powszechny w Warszawie w partnerstwie z Tygodnikiem POLITYKA.

Dyskusję poprowadzi red. Edwin Bendyk z Tygodnika POLITYKA.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    6 listopada 2017