Rozdano Stypendium im. Leopolda Ungera

23 września 2014 w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom II edycji Stypendium im. Leopolda Ungera.

Nagrodę główną, 5 tys. zł na realizację reportażu na temat ekspansji rosyjskiej, otrzymała Paulina Pacuła. W gronie zwycięzców konkursu znaleźli się również: Dominika Pietrzyk, która odbędzie dwutygodniowy staż w „Le Soir”, Agnieszka Bąder i Karol Kopańko nagrodzeni miesięcznym stażem w „Gazecie Wyborczej” oraz Judyta Banaszyńska wyróżniona miesięcznym stażem w tygodniku „Polityka”. Obecni byli także zeszłoroczni laureaci, którzy podzielili się doświadczeniami i wrażeniami zdobytymi podczas realizacji stypendiów.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Kapituły Stypendium i znakomici goście m.in.: Monika Unger, Marek Unger, Zygmunt Berdychowski, ks. Adam Boniecki, Iwona Hofman, Alicja Kapuścińska, Jarosław Kurski, Adam Michnik, Jacek Purchla, Adam Daniel Rotfeld, Janusz Sepioł, Marian Turski.

Ustanowione przez UMCS Stypendium im. Leopolda Ungera jest cyklicznym programem skierowanym do młodych dziennikarzy, który powstał z inicjatywy Rodziny Patrona.

    Aktualności

    Data dodania
    25 września 2014