Profesura i popkultura - medialny przesyt

Wracamy z powrotem, ale nie cofamy się do tyłu! Zapraszamy na nowy sezon naszych stereofonicznych przemyśliwań na temat kultury popularnej, mediów i społecznych wyobrażeń w audycji Profesura i popkultura. Zaczniemy od zmierzenia się z przeładowaniem: medialnym zgiełkiem i przeciążeniem – obrazami i dźwiękami.

Podejrzewamy, że pop-przester nie jest tak smaczny i zdrowy jak o nim często myślimy – to być może objaw postępującego kryzysu medialnych narracji, które na chwiejących się, glinianych nogach próbują zakrzyczeć własną agonię. Czy przypadkiem nie jest tak, że tym głośniej i dobitniej atakują nas, im mniej mamy dla nich atencji i wolnych mocy poznawczych? Czy każdy kolejny film musi być szybciej zmontowany, piosenka głośniejsza a obraz bardziej obsceniczny?

Do wspólnej refleksji na te i nie zawsze im podobne tematy zapraszają jak zwykle medioznawcy-wykładowcy Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS: uczony w piśmie Jan Hudzik, (pół)wytrawny znawca przedmiotu Piotr Celiński, aforysta dyplomowany Przemysław Wiatr i uczony w mowie Marcin Sanakiewicz.

Profesura i Popkultura na żywo w najbliższy czwartek (8.10.2020) o godzinie 19.00 - tylko w Radiu Centrum.

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    6 października 2020