Pierwszy polski kosmiczny hackathon w Lublinie

Lublin będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym odbędzie się Copernicus Hackathon. Copernicus to program Komisji Europejskiej służący obserwacji Ziemi, to też konstelacja satelitów, które umożliwiają nam śledzenie zmian klimatycznych. 8 listopada 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego kilkuosobowe zespoły będą tworzyć nowe rozwiązania związane z wykorzystywaniem danych pochodzących z satelitów obserwacyjnych. Współgospodarzem Copernicus Hackathon w Lublinie jest Wydział Politologii UMCS.

Lublin będzie pierwszym z trzech miast obok Krakowa i Warszawy, w którym zagości Copernicus Hackathon. Jeśli interesują Cię nowe technologie i od dziecka marzysz o kosmicznych podróżach - czuj się zaproszony! Nie musisz być kosmicznym ekspertem, najważniejsza jest ciekawość wszechświata, otwarty umysł i motywacja, aby się rozwijać w nowych dziedzinach.

  • dowiesz się jak korzystać z kosmicznych narzędzi do zobrazowania satelitarnego;
  • zobaczysz ich praktyczne zastosowanie;
  • poznasz metodę Design Thinking i będziesz miał szansę rozwiązania realnego problemu naszego regionu.

Jednodniowy hackathon będzie podzielony na dwie fazy: warsztatową, którą poprowadzą eksperci z Earth Observation z Astri Polska i Instytutu Geodezji i Kartografii oraz projektową, podczas której zadaniem zespołów będzie opracowanie pomysłu biznesowego dla wybranego zagadnienia, wraz z planem na techniczną realizację rozwiązania. Część tę poprzedzą wystąpienia gości z Komisji Europejskiej. W części projektowej zespoły będą wspierane przez ekspertów biznesowych, technicznych oraz moderatorów design thinking. Jury wyłoni jeden zespół, który weźmie udział w finale 17 listopada w Warszawie. Zwycięzcy zyskają możliwość udziału w specjalnym programie akceleracyjnym Copernicus, możliwość promocji swojego rozwiązania i wsparcie ekspertów.

W rywalizacji mogą wziąć udział zespoły liczące od 2 do 5 osób - zarówno ze środowisk akademickich, jak i biznesowych. Nie trzeba jednak mieć zespołu czy pomysłu w dniu rejestracji. Grupy będą mogły tworzyć się również podczas hackathonu wokół określonych misji, które są powiązane z Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami. Można rejestrować się przez stronę projektu (http://copernicus-hackathon.pl/index.php/registration/) do 4 listopada 2018 r.

Terminy i tematyka:

Lublin – 8.11.2018 r., zaczynamy od godz. 8:00.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin

Finał: Warszawa – 17.11.2018 r.

Rejestracja oraz szczegółowy opis Copernicus Hackathon (http://copernicus-hackathon.pl/) potrwa do 4 listopada 2018 r. 

 

    Aktualności

    Data dodania
    30 października 2018