Panele dyskusyjne linii programowej „Perspektywy polsko-ukraińskiej współpracy rządowej i samorządowej” CEW na Kongresie Współpracy Transgranicznej

W dniach 6-9 października 2020 roku w Lublinie odbędzie się Kongres Współpracy Transgranicznej.

Poświęcony on będzie wyzwaniom, jakie przed lokalnymi wspólnotami w całej Europie postawiła pandemia COVID-19. Tematem przewodnim Kongresu jest Samorząd jutra. Między otwartością a odpowiedzialnością. Ze względu na obecną sytuację wydarzenie w całości odbędzie się w przestrzeni wirtualnej, z wykorzystaniem nowoczesnej platformy i symultanicznego tłumaczenia na trzy języki: polski, angielski i rosyjski.

8 października 2020 r., w godzinach 12.00-15.00, w ramach  Kongresu, jako wydarzenie towarzyszące, odbędzie się linia programowa Perspektywy polsko-ukraińskiej współpracy rządowej i samorządowej. Organizatorami linii są: Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS, Instytut Europy Środkowej oraz Centrum Europy Wschodniej UMCS przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Zaplanowano dwa panele dyskusyjne:

 1. Stosunki polsko-ukraińskie w kontekście wyzwań i zagrożeń XXI wieku – moderatorami będą: Prof. dr hab. Marek Pietraś oraz prof. dr hab. Mykola Doroshko;
 2. Polsko-ukraińska współpraca samorządowa i transgraniczna – moderatorami będą: dr hab. Beata Surmacz oraz prof. dr hab. Anatoliy Kruglashov.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem:...>

 www.kongres.lublin.eu

  Aktualności

  Autor
  Artur Popławski
  Data dodania
  6 października 2020