INTERSTUDENCI 2014 na start!

Ogłaszamy piątą edycję konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2014.

Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu "Study in Poland". Kandydatów można zgłaszać do 30 listopada br.

W polskich uczelniach studiuje obecnie 36 tysięcy obcokrajowców. To właśnie do nich kierowany jest konkurs. Mogą do niego przystąpić studenci zagraniczni studiujący w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich, na studiach w języku polskim i języku obcym. Szukamy ludzi, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy. INTERSTUDENCI 2014 otrzymają atrakcyjne nagrody. Z doświadczenia z czterech poprzednich edycji wiemy też, że są oni znakomitymi "ambasadorami" uczelni, na których studiują oraz naszego kraju. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje Uczelni unikalną możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada 2014 r.

ANKIETA KONKURSOWA (.doc, .pdf)

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 22 stycznia 2015 r., podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2015" organizowanej w Lublinie.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem prof. Wiesława Banysia, Przewodniczącego KRASP.

Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich edycji konkursu

Więcej na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Wdowińska-Sawicka: a.wdowinska@perspektywy.pl
Magdalena Chróstna: m.chrostna@perspektywy.pl

 

    Aktualności

    Data dodania
    29 października 2014